Duyurular

 

Öğretmenler, Koçluk Eğitimiyle Fark Yaratacaklar

[30.8.2013]

Öğretmenler, Koçluk Eğitimiyle Fark Yaratacaklar

Yıldız mahallesi 75. Yıl Ortaokulu yöneticileri ve öğretmenleri mesleki becerilerini geliştirmek adına İzmir Merkezli ELMAS Koçluk ve Gelişim Merkezi’nden koçluk eğitimi aldılar.  “Sevgi Dünyası Eğitim Koçluğu” isimli proje, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteği ile gerçekleştirildi.

 Uluslar arası Koçluk Kurumu olan Association for Coaching International tarafından onaylı koçluk eğitimleri veren, ELMAS Koçluk ve Gelişim Merkezi eğitmenleri tarafından verilen eğitimler Yıldız Mahallesi 75. yıl Ortaokulunda 10 günde tamamlandı. Proje kapsamında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosundaki 30 yönetici ve öğretmen “Profesyonel Koçluk (Yaşam Koçluğu)” ve “Öğrenci Koçluğu” Programını tamamlayarak “Profesyonel Koç” ve “Öğrenci Koçu” Sertifikalarını törenle aldı.

 Törende konuşma yapan Okul Müdürü Gültekin Tuna, “Koçluk Eğitimi sonunda okulumuzda uyguladığımız eğitim anlayışına profesyonel anlamda koçluk bakışını ekleyerek fark yaratacağız.” dedi.  Törende konuşma yapan bir diğer isim ise, ELMAS Koçluk ve Gelişim Merkezi Kurucusu Mehmet Akif Sayar, Online Destekli Canlı Profesyonel Koçluk eğitimleri ile sadece İzmir’deki değil Tüm Türkiye Koçluk eğitimlerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunduklarını ifade etti. Koçluk bakış açısı ile yönetim ve Koçluk bakış açısı ile iletişim ile koçluğun kendilerine farklı pencereler açacağını vurguladı.

10 gün süren eğitimlerde; “Temel Koçluk Becerileri Eğitimi”, “Koçluk Süreci ve Özel Koçluk Becerileri Eğitimi” ve “Öğrenci Koçluğu” modülleri tamamlandı.  Modüllerin içeriğinde iletişim modelleri, NLP ile öğrenme ve öğretme, güdülenme, gelişim sürecinde koçluk, öğretmen, öğrenci ve ebeveyn üçlüsünde koçluk süreci, bilgi transferinde mentorluk donanımına sahip olmuşlardır. Bunun yanında Motivasyon da Mentörlük, Öğrenmeyi öğrenme, Hafıza Teknikleri, Enegramlar, Zekâ tipleri, Eğitimde diğer zekâların devreye sokulması, Kişilik tipolojileri algılama türleri ve İletişim sihirbazlığı konularında eğitim alındı.

Eğitimi tamamlayan öğretmenlerden Matematik Öğretmeni Esin Hatipli duygularını şöyle ifade etti: “Koçluk” nedir bilmezken ben şu anda çok güzel duygular ve güzel bilgiler içindeyim, ve çok mutluyum. Anneliğime, eşliğime, öğretmenliğime sihirli eller değdi. Adı ELMAS Koçluk…”

« Tüm Duyurular