Duyurular

 

Aşk Dolu Uçurtmalar

[10.5.2014]

Aşk Dolu Uçurtmalar

Aşkı en çok uçurtmalar anlatır. Çokta severdim küçükken. Mahalle aralarında talaş kokulu, marangozlarda bulurduk çıtalarını. Kimimizin dedesi, babası yardım ederdi. Kimimiz yalnız başına yapmaya mahkûmdu. İlk denemeler başarısız olsa da, vazgeçmezdik aşka olan sevdamız gibi, uçurtmaya olan sevdamızdan. Bir, iki derken başarılı pilotlar olarak gökyüzüne yükselirdik.

Küçük bedenlerimizle sert rüzgârlara meydan okurduk. Başkalarına keyif vermeyen rüzgârlar, bizim olmazsa olmazımızdı. Bazı rüzgârlarda canımızı yakardı, ellerimiz su toplardı. Bırakmazdık, vazgeçmezdik, terk etmezdik sevdamızı!

Hiç şüphesiz bilirdik biz emeğimizin boşa gitmeyeceğini, daha o yıllarda gökyüzü öğretmişti bize gidenin bir gün mutlaka geri geleceğini. Fakat söylememişti bize ipi kopanın, şuursuzca terk edip gideceğini! Çaresizce koşan çocuklar gördüm ben, deliler gibi ağlayan, aynısından umutsuzca isteyen. Dönmezdi o uçurtmalar, ya gökyüzünde yok olurlardı ya da bataklığa saplanıp kalırlardı.

Şimdilerde ise ne marangozcular kaldı, nede kendi emeğimizle yaptığımız rengârenk uçurtmalar. Hazır oldu artık, ucuz ucuz uçurtmalar, sert rüzgârlara meydan okuyamayan bizler, eller acıdığı için salınan uçurtmalar, yenisini alırım deyip eğlencesine, gökyüzüne bırakılanlar. Biliyorum vazgeçmeyenler var. İpler kopup, uçurtmalar gitmesin diye, iplerini kalınlaştıranlar, kendi emeği ile uçurtmalarını yapanlar ve bir ömür asla bırakmayanlar.

Birbirinden vazgeçmeyen âşıklar, sizlerin gökyüzündeki aydınlığınız, bizlerin umudu olsun. Aşkın en güzel halleri hep sizinle olsun. İpinizin hiçbir zaman kopmaması dileği ile.

Necdet DUMAN

Yaşam  Koçu - Yazar (ELMAS Profesyonel Koçluk Programı Mezunu)

https://www.facebook.com/necdet.duman

 

www.elmaskocluk.com ve www.elmasingilizce.com web sitelerinde yayınlanan yazılarımızı, canlı link vererek ya da kaynak göstererek kullanabilirsiniz. Yazıların canlı link vermeden veya kaynak göstermeden kullanılması yasaktır. 

« Tüm Duyurular