Kurumsal Eğitim ve Hizmetler » Koç Ögretmen & Koç Yönetici

 

Koç Ögretmen & Koç Yönetici

Koç Ögretmen & Koç Yönetici Programi, kurumlara uyguladigimiz bir programdir. Koçluk egitim içeriklerinin ögretmenlik ve yöneticilik mesleklerinde kullanimasini hedefleyen programdir.

Kurum çalisanlarinin tamamina, online destekli ya da yüzyüze egitim ile verilerek, kuruma koçluk yaklasimini entegre eden programdir.

Tamami yüz yüze sinif egitimi seklinde uygulanmasi durumunda, toplam 6 günlük egitimdir.

Online destekli programda ise, temel koçluk araçlari ve temel koçuk becerileri online olarak verilir. Bir günlük yüz yüze sinif egitimi ile  uygulamali egitim yapilir.
 
Tüm kurum çalisanlarin temel koçluk becerileri ve temel koçluk araçlari ile donatilmasi saglar. Bunun sonucunda, kurumda yönetim ve iletisim tarzi koçluk beceirleri ile yönetim, koçluk becerileri ile yönetim sekilne dönüsür.
 
Egitim kurumlarinda ise koçluk becerileri ile iletisim, koçluk becerileri ile yönetime ek olarak kurumun egitim faaliyetleri de, koçluk becerileri ile egitim sekline dönüsür.
 
Koç Ögretmen & Koç Yönetici Programini kurumunuza entegre etmek konusunda bilgi almak için iletisime geçin.
 

Kurumsal Koçluk

  • Sirketiniz için Kurumsal Koçluk almayi düsünüyor musunuz?

  • Sirketinizde hangi alanda koçluk almayi planliyorsunuz?
  • Hangi amaçla koçluk uygulamalarini sirketinize dâhil etmelisiniz?  

 

Kurumsal Koçluk almaya karar vermeden önce neyi hedeflediginizi, ne amaçla koçluk almak istediginizi bilirseniz karar almaniz kolaylasacaktir. Koçlugun dünyadaki gelisimi ve uygulama alanlari ve uygulama amaçlari konusunda fikir sahibi olmak çok önemlidir. Dünyadaki uygulamalar hakkinda bilgi sahibi olduktan sonra kendi kurumunuz ile ilgili koçluk hizmeti alma konusunda fikir daha rahat davranabilirsiniz. 

Dünyada Kurumsal Koçluk

Dünya sirketleri koçlugu nasil uyguluyor? Hangi alanlarda uyguluyor ve aldigi sonuçlar nedir? Dünyada koçluk özellikle kurumsal koçluk ne kadar yaygin? Ne tür sirketler koçluk aliyor? Alinan koçluk hizmetleri ne tür sorunlari çözmede kullaniliyor?

Amerikan Yönetim Dernegi, American Management Association ,  (AMA) tarafindan “Basarili Koçluk Uygulamalari Üzerine Global Bir Çalisma” adli arastirma yapilmistir. Amerikan ve diger ülkelerden 1,030 katilimci gerçeklestirilen çalisma, koçlukta mevcut trendleri ve gelecekteki projeksiyonu (2008-2018) hakkinda veriler içermektedir. ²

Amerikan sirketlerinin %60’i koçlugu potansiyeli attirmak amaci ile kullanmaktadir. Sirketlerin %42’si ise koçlugu üst düzey yöneticiler için kullanmaktadir. Uluslar arasi sirketlerde oran daha da artmaktadir.

Koçlugu çalisanlarin problemlerini çözme amaci ile kullan Amerikan sirketlerin orani %37 iken uluslararasi sirketlerin orani %30’dur.

Söz konusu çalismada katilimcilara kurumsal koçluk ile ilgili “Koçlugu Kurumunuzda Hangi Amaçla Kullaniyorsunuz?” sorusuna asagidaki cevaplar verilmistir.² *

 

Kurumsal Koçlugun Kullanim Alanlari

 

Bireysel performans ve verimliligi arttirmak

79%

Liderligi gelistirme ve basariyi planlamaya yönelik

63%

Bireysel olarak çalisanin yetenegini arttirmaya yönelik

60%

Organizasyonun performansini arttirmaya yönelik

56%

Çalisma ortaminda belirli bir probleme yönelik

44%

Çalisanin ise katilimini arttirmaya yönelik

41%

Müsteriye elde tutma oranini arttirmaya yönelik

38%

Yöneticisine koçluk aldirarak çalisanlarin performansini

 

         arttirmaya yönelik

26%

 

Kurumsal Koçluk Programlarimiz

  • Koçlugu kurumunuza entegre etmek süreçleri belirlenen hedefler dogrultusunda hazirlanan paketler dogrultusunda verilmektedir.
  • Isletmelerde, takim çalismasi yapilan her türlü isletmelerde uygulama alani vardir.
  • Yapilacak olan görüsmeler sonrasinda, program ayrintilari mutabakat ile netlestirilir.

 

Teorik Grup Egitimi (Okullarda uygulanan egitim sekline benzer egitim) iyi olarak degerlendirilmekte ve verim alinan ve en üst seviyedeki egitim modelini koçluk ile birlestirilmektedir.

               

 

 

 

Koçluk ve Uygulamali Grup Egitimi

Olabildigince Iyi

 

 

 

Koçluk

Daha da Iyi

 

 

Uygulamali Grup Egitimi

Daha iyi

Teorik Grup Egitimi

Iyi

               

Kurumsal Koçluk Uygulamalari ile desteklenen egitim programlari ve kurum yöneticileri ile yapilacak olan görüsmelerden sonra belirlenen amaçla, hedef odakli çalismalarin ayrintilari birlikte kararlastirilmaktadir.

Önerilen koçluk ve egitim programi kurum yöneticilerinin onayi ile uygulamaya alinir.

Kurumunuzda koçluk uygulamalari konusunda bilgi almak için temas kurun.

 

...Mükemmellige Ilerle

Program Başvuru Formu
Program :
Ad, Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Bulunduğunuz İl :
İsteğiniz :
Mesajınız :
   
Güvenlik Kodu :