Koçluk Hizmetleri » NLP Seansları

 

NLP Seansları

 NLP (Neuro Linguistic Programming)

Düşünme, dil ve davranış süreçlerini inceleyen ve bireylerin belirledikleri hedeflere ulaşmak için bu süreçleri en verimli nasıl kullanabilir sorusuna cevap veren, nasıl kullanabileceğini öğreten bir çalışma alanıdır. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren beynimizi programlamaya başlarız, algılamaya başlarız, iletişim kurmaya başlarız. NLP, beynimizi nasıl programladığımızı, dış çevreyi nasıl algıladığımızı, nasıl bir iletişim kurduğumuzu  ve bunları nasıl değiştireceğimizi inceleyen alandır.

 

"Neuro"

Duyuların yönetildiği beyni ve sinir sistemini temsil eder.
Duyularımızı kullanarak yani görme, duyma, tat  ve koku alma duyularımızı kullanarak, diş dünya ile ilgili deneyimlerimizi bilinçli yada bilinçaltı düşüncelere dönüştüren nörolojik süreçlerle ilgilidir. Bedenimizin ve zihnimizin bir bütün olarak işleyişini irdeler..

 

"Linguistic"

Dili temsil eder.

Sözlü ve sözsüz iletişim ve davranışlarımız aracılığı ile düşüncelerimizi yansıtma tarzımızdır. Yaşam deneyimlerimizin dil ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisidir. Dil ve sözsüz iletişim sistemidir.

 

"Programming"

Davranışı temsil eder.

Kişinin istediği değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışları üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimidir. Kişinin farklı, yeni, olumlu şekillerde düşünmek, konuşmak, yeni davranışlar edinmek için kendini düzenlemesidir. Ayrıca beynin çalışma şeklini açıklar.

 

NLP ile eski inançların yerine yenilerini getirerek gelişmemizi sağlarız.

 

Kişinin kendi iç kaynaklarında sakladığı çözüm NLP seansları, uygulamaları ile ortaya çıkar. NLP seansları ile beynimizin işleyişini yeniden programlarız, istemediğimiz davranışlarımızı değiştirir ve yerine yeni davranışlar ve alışkanlıklar kazanmayı sağlarız.  

 

NLP teknikleri ile;

 • İç kaynaklarımıza ulaşabiliriz
 • Değişimi gerçekleştirebiliriz
 • Kendimizi tanıyarak ruh halimizi kontrol etmeyi öğrenebiliriz
 • Kişisel farkındalığımızı artırabiliriz
 • Hayır diyememeyi ortadan kaldırabiliriz
 • Sizi kısıtlayan değer ve engelleyici inançlarımızdan kurtulabiliriz.
 • Hedefimizi ve vizyonumuzu belirleyebiliriz. Ulaşmak istediğiniz hedeflere, başarıya ulaşabiliriz.
 • Kısıtlayan değer ve inançların baskısından kurtulabiliriz.
 • İletişim bozukluklarınızı giderebiliriz. Etkili iletişim yeteneği kazanabiliriz.
 • Özgüvenimizi geliştirebiliriz
 • Sosyal fobi ve korkularımızı yenebiliriz

 

NLP Seansları Nasıl Uygulanır?

Seanslarda uygulamalar tamamen bireye özgüdür. Seanslar, birebir görüşme şeklinde yapılır. Seanslar yaklaşık 45-90 dakika kadar sürüyor. Kişiye ve soruna bağlı olmakla beraber genellikle seans adedi değişiyor. Kişisel gelişim veya koçluk niteliğinde çalışmalarda seans sayısı koçluk alan ve uygulayıcı tarafından birlikte kararlaştırılıyor.

NLP Seanları konusunda görüşmekve detaylı bilgialmak için temas kurun.

..Mükemmelliğe İlerle

Program Başvuru Formu
Program :
Ad, Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Bulunduğunuz İl :
İsteğiniz :
Mesajınız :
   
Güvenlik Kodu :