TED Eğitim Videoları

TED (İngilizce: Technology Entertainment Design), her iki yılda bir Kaliforniya, Monterey'de düzenlenen bir konferanstır. Bu konferansın varoluş amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin bilgi alışverişine zemin oluşturmaktır. İlk olarak 1984 yılında hayata geçirilen fikir, 1990 yılına kadar yaşanan kesintinin ardından aralıksız devam etmektedir.

Konuşmacılara fikirlerini en yenilikçi ve çekici biçimde sunmaları için en fazla 18 dakikalık süre verilmektedir.

900’den fazla konuşmaya ücretsiz on-line ulaşılabilmektedir. Haziran 2011 itibarı ile TED videoları 500 milyonun üzerinde izlenmiştir. Konuşmalarında değişik dillerde altyazı mevcuttur.

İngilizce altyazılı ilginç konferansları izlemek, İngilizce öğrenenler için de çok yararlı bir çalışma şeklidir.
İngilizce konferans videolarını dil seçeneğinden İngilizceyi seçerek izlemenizi tavsiye ederiz. TED internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıda size Matt Cutts’ın 3,5 dakika süren “Try something new for 30 days” adlı konuşması ile başlayın. 

İyi seyirler,


 “30 gün boyunca yeni bir şeyler yapmayı dene” adlı videoda verilen mesaja uygun yeni bir şeyler yapıp 30 gün boyunca İngilizce çalışmayı denemek ister misiniz?
Her gün rutin yaptıklarınızın dışına çıkarak 30 gününüzü “30 günlük İngilizce” programınızla birlikte dolduralım. Hayatınıza yenilik katın. 30 günde ayırabileceğiniz saate uygun programı netleştirelim ve hemen başlayın…

“30-Day Challenge” Programı ayrıntıları için tıklayın…

En Çok İzlenen 20 TED Konferansı

Eğitimden beyinin fonksiyonlarına, ilham veren mesajlardan, teknolojik imkanlara kadar birçok konuda TED’in en çok izlenen 20 videosunu sayfamızda izleyebilirsiniz.